Competitors per team, Coureurs par équipe

Randers Bike Week 2015

U17


Organiser
Organisateur
Location
Localité
Randers

Date
Date
30/7-2/8 2015 Category
Catégorie
U17


No.
No.
Rider
Coureur
UCI Code
Code UCI


CYK  Cykleklubben Fix Rødovre
1   Kristian Kaimer Eriksen
2   Malthe Munch
3   Matias Gunnar Malmberg

TEA  Team Cycling Ringsted
5   Anton Norup Grunnet Hansen

ISS  ISS Bike Team
12   Lucas Norman Gude

AMA  Amager Cykle Ring
13   Philip Bach

CBA  Team Cykelkrogen Bagsværd
14   Marcus Sander Hansen

NæS  Næstved Bicycle Club
16   Kresten Amdenen

ISS  ISS Bike Team
19   Martin Omarsson Mollerup
20   Valdemar Kure Krogh

CBA  Team Cykelkrogen Bagsværd
22   Thomas Rald Kaspersen

ISS  ISS Bike Team
26   Kristian Siig Hessel

CBA  Team Cykelkrogen Bagsværd
27   Mattias Skjelmose Jensen

CYK  Cykleklubben Fix Rødovre
29   Mads Pals Thomassen

CBA  Team Cykelkrogen Bagsværd
30   Malthe Jack Hansen
32   Eskild Rønhede

CYK  Cykleklubben Fix Rødovre
33   Johan Price-Pejtersen

HOL  Holbæk Cykelsport
43   Victor Hein Eriksen
48   Andreas Sulaj Kloppenborg

ISS  ISS Bike Team
49   Jeff Hudlebusch

SLA  Slagelse Cykle Ring
50   frederik carstensen

K C  K C K Herlev
58   Andreas Toft Neldeberg

COD  Cykling Odense
70   Frederik Thomsen

ASB  Team Astral Biking
71   Oliver Nielsen

SIL  Silkeborg I.F. Cykling
80   Oliver Knudsen
81   Andreas Knudsen

CKD  Cykel Klubben Djurs
87   Jonas Nygaard Perto

SIL  Silkeborg I.F. Cykling
89   Oscar Brandt

BER  Team Berner
90   Frederik Nybo Eriksen

ASB  Team Astral Biking
91   Sebastian Kolze Changizi

HOR  Horsens Amatør Cykleklub
95   Martin Andersen

HED  Hedensted Cykel Klub
97   Frederik Spangsberg

ASB  Team Astral Biking
102   Asbjørn Hellemose

AAL  Aalborg Cykle-Ring
103   Sebastian Ryttersgaard

COD  Cykling Odense
107   Christoffer Bjerre

CKA  Cykle Klubben Aarhus
108   Søren Vosgerau

HOB  Hobro Cykle Club af 1938
110   Nicolai Zinck Kristensen

BER  Team Berner
113   Jacob Hindsgaul

CKA  Cykle Klubben Aarhus
116   Daniel Guld

ASB  Team Astral Biking
118   Thomas Koldkjær Decker

CKA  Cykle Klubben Aarhus
119   Nicklas Korsager Elkjær
120   Rasmus Olesen

BER  Team Berner
121   Lauritz Aarslev
122   Jonas Haugsted Gemmer

ASB  Team Astral Biking
124   Mikkel Feldtmann Hansen

BER  Team Berner
126   Niklas Spilcker Jacobsen

SIL  Silkeborg I.F. Cykling
128   Carl Christian Møller Thiesen

CKA  Cykle Klubben Aarhus
131   Frederik Rosenmeyer

SIL  Silkeborg I.F. Cykling
132   Lasse Aslak Andersen

RCA  Randers Cykleklub af 1910
133   Oliver Farving

SIL  Silkeborg I.F. Cykling
134   Birk Udengaard Hansen

RCA  Randers Cykleklub af 1910
135   Casper Busk Jensen

NR.  Nr. Søby Cykel Klub
141   Jakob Bødker

SøN  Sønderborg Cykle Klub
142   Nicolai Clausen

HAM  Hammel Cykle Klub
145   Jacob Eriksen

HOR  Horsens Amatør Cykleklub
165   Mads Andersen

CKD  Cykel Klubben Djurs
166   Aksel Bech Skot-Hansen

HAD  Haderslev Starup Cykelklub
169   Jens-Villum Herløv Vilhelmsen

NR.  Nr. Søby Cykel Klub
179   Jonas Nybo

SVE  Svendborg Mountainbike Klub
185   Birk Lauritzen

HAD  Haderslev Starup Cykelklub
201   Oliver Boel

FAN  Fana sykkel (Norge)
602   Mikal Dyngeland Vik

GRI  Grimstad Sykleklubb
603   Mathias Johannessen

SUN  Team Sweden ungdom
605   Oskar Palm

CK   CK Haugaland
607   Eirik Hallingstad

KON  Konnerud IL Sykkel
610   Simen Nordahl Svendsen

FAN  Fana sykkel (Norge)
611   Andreas Hatlestad

LAN  Lancaster Cycling Team
619   Christopher Eaton

RE   Re Sykkelklubb, Norway
624   Kristian Klevjer
674   Kristian Klevjer

CBU  CK Bure
801   Emil Madsstuen
803   Vegard Madsstuen

HAL  Halmstad CK
804   Jesper Pettersson



Last calculated, Dernière mise à jour: 2-08, 18.11
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U17 : 15946804 : V3.24 final update