Randers Bike Week Rotating Header Image

Tidsplan

Randers Bike Week foregår i perioden 6. august – 9. august 2020.

Tidsplan:

Dato: Torsdag 6. august.

Kl. 8.00 Morgenmad for gæster på Motel X
Kl. 10.00 Morgenmad lukker
Kl. 13.00 Første start på Metervej, Sdr. Borup
Kl. ca. 14.00 præmieoverrækkelse U11P/U11 og U13P/U13
Kl. ca. 14.35 præmieoverrækkelse U15 / U15P /U17p
Kl. ca. 15.40 præmieoverrækkelse U19P og U17
Kl. ca. 16.50 præmieoverrækkelse U19
Kl. ca. 17.20 præmieoverrækkelse D
Kl. ca. 17.45 præmieoverrækkelse C og H60
Kl. ca. 18.10 præmieoverrækkelse DA/DB
Kl. ca. 18.30 præmieoverrækkelse H50
Kl. ca. 18.50 præmieoverrækkelse H40
Kl. ca. 19.15 præmieoverrækkelse B
Kl. ca. 20.20 præmieoverrækkelse A

Startrækkefølge:
U11/U11P/U13/U13P/U15/U15P/U17P/U19P/U17/U19/D/C/H60/DB/DA/H50/H40/B/A

U11/U11P/U13/U13P/U15/U15P/U17P: 1 omgang (5,3 km.)
U19P/U17/U19/D/C/H60/DB/DA/H50/H40/B/A: 2 omgange (10,6 km.)

Startliste

Kl. 18.00 – 20.00 Aftensmad for gæster på Motel X

 

Dato: Fredag 7. august.

Kl. 8.00 Morgenmad for gæster på Motel X
Kl. 8:30 Indskrivning åbner ved start
Kl. 9:30 Første start Metervej, Sdr. Borup
Kl. 10.00 Morgenmad lukker

Starttider 2. etape:

Klasse Starttid Distance (km)
Omgange Sluttid (ca.) Bakkekonkurrence (omgang / km)
U13/U13P 9:30 25,2 6 10:17 (2 / 6,3)
(4 / 14,8)
U11/U11P 10:05 12,6 3 10:30 ingen
U15/U15P/U17P 10:20 29,4 7 11:13 (2 / 6,3)
(4 / 14,8)
DA/DB 10:32 33,6 8 11:30 (2 / 6,3)
(4 / 14,8)
U17 11:27 42,0 10 12:33 (2 / 6,3)
(7 / 27,5)
U19 – ulige plac. 12:50 42,0 10 13:51 ingen
U19 – lige plac. 13:48 42,0 10 14:49 ingen
A – ulige plac.
15:05 46,2 11 16:11 ingen
A – lige plac.
16:08 46,2 11 17:14 ingen
C/H40 17:30 37,8 9 18:27 (2 / 6,3)
(7 / 27,5)
U19P 17:32 33,6 8 18:30 (2 / 6,3)
(4 / 14,8)
B 17:34 42,0 10 18:35 (2 / 6,3)
(7 / 27,5)
H50 18:40 33,6 8 19:32 (2 / 6,3)
(4 / 14,8)
D 18:43 37,8 9 19:41 (2 / 6,3)
(7 / 27,5)
H60 18:46 29,4 7 19:36 (2 / 6,3)
(4 / 14,8)

Præmieoverrækkelse:
Ca. kl. 10.40: U11, U11P, U13 , U13P,
Ca. kl. 12.30: U15, U15P, U17P, Dame A, Dame B
Ca. kl. 13.00: U17
Ca. kl. 14.15: U19 – ulige plac.
Ca. kl. 15.15: U19 – lige plac.
Ca. kl. 16.30: A – ulige plac.
Ca. kl. 17.30: A – lige plac.
Ca. kl. 19.00: C, H40 , U19P, B
Ca. kl. 20.10: H50, H60, D

Kl. 19.30 – 22.00 Aftensmad for gæster på Motel X

 

Dato: Lørdag 8. august.

Kl. 6.00 Morgenmad for gæster på Motel X
Kl. 7:30 Indskrivning åbner ved start
Kl. 8:27 Første start Metervej, Sdr. Borup
Kl. 10.00 Morgenmad lukker

Starttider 3. etape:

Klasse Starttid Distance (km)
Omgange Sluttid (ca.) Bakkekonkurrence (omgang / km.)
DA/DB/U19P 8:23 74,4 6 10:31 (1 / 10,1)
(5 / 59,7)
H60 8:27 74,4 6 10:35 (1 / 10,1)
(5 / 59,7)
U15/U15P/U17P 8:30 37,2 3 9:38 (1 / 10,1)
(3 / 34,9)
U13/U13P
8:32 24,8 2 9:19 (1 / 10,1)
U11/U11P 8:35 12,4 1 9:00 ingen
U17 9:02 62,0 5 10:40 (1 / 10,1)
(4 / 47,3)
A-ulige 10:18 111,6 9 12:57 (1 / 10,1)
(5 / 59,7)
U19-ulige 10:26 99,2 8 12:51 (1 / 10,1)
(5 / 59,7)
B 10:29 99,2 8 12:54 (1 / 10,1)
(5 / 59,7)
C/H40 11:51 99,2 8 14:20 (1 / 10,1)
(5 / 59,7)
A-lige 13:11 111,6 9 15:50 (1 / 10,1)
(5 / 59,7)
U19-lige 14:07 99,2 8 16:32 (1 / 10,1)
(5 / 59,7)
H50 14:27 86,8 7 16:41 (1 / 10,1)
(5 / 59,7)
D 14:30 86,8 7 16:44 (1 / 10,1)
(5 / 59,7)

Præmieoverrækkelse:
Ca. kl. 10:00: U11, U11P, U13 , U13P, U15, U15P, U17P
Ca. kl. 11:10: Dame A, Dame B, U19P, H60, U17
Ca. kl. 13:30: U19-ulige, B, A-ulige
Ca. kl. 14.30: C, H40
Ca. kl. 16.15: A-lige
Ca. kl. 17.00: U19-lige, H50, D

Kl. 18.00 – 20.00 Aftensmad for gæster på Motel X

 

Dato: Søndag 9. august.

Kl. 6.00 Morgenmad for gæster på Motel X
Kl. 7.30 Indskrivning åbner ved start
Kl. 8.27 Første start Fussingø
Kl. 10.00 Morgenmad lukker

Starttider 4. etape:

Klasse Starttid Distance (km)
Omgange Sluttid (ca.) Bakkekonkurrence (omgang / km.)
DA/DB/U19P 8:23 78,0 5 10:37 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)
H60 8:27 62,4 4 10:14 (1 / 10,1)
(3 / 46,3)
U15/U15P/U17P 8:30 46,8 3 9:55 (1 / 10,1)
(2 / 30,7)
U13/U13P 8:32 31,2 2 9:31 (1 / 10,1)
(2 / 30,7)
U11/U11P 8:35 15.6 1 9:06 ingen
U17 9:08 78,0 5 11:11 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)
A – ulige 10:20 124,8 8 13:18 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)
U19 – ulige 10:28 109,2 7 13:08 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)
B 10:31 109,2 7 13:11 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)
C/H40 11:31 109,2 7 14:15 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)
A – lige 13:11 124,8 8 16:14 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)
U19 – lige 14:00 109,2 7 16:40 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)
H50 14:26 93,6 6 16:50 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)
D 14:29 93,6 6 16:53 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)

Awards ceremony:
Ca. kl. 10.00: U11, U11G, U13, U13G, U15, U15G, U17G
Ca. kl. 11.00: H60
Ca. kl. 11.30: Ladies A + B, U19G, U17
Ca. kl. 13.40: U19-ulige, B, A-ulige
Ca. kl. 14.45: C, H40
Ca. kl. 16:50: A-lige, U19-lige, D, H50