Randers Bike Week Rotating Header Image

Tidsplan

Randers Bike Week foregår i perioden 5. august – 8. august 2021.

Tidsplan:

Dato: Torsdag 5. august.

Kl. 8.00 Morgenmad for gæster på Motel X
Kl. 10.00 Morgenmad lukker
Kl. 15.00 Første start på Metervej, Sdr. Borup

Startrækkefølge:
U11/U11P/U13/U13P/U15/U15P/U17P/U19P/U17/U19/D/C/H70/H60/DB/DA/Master C/Master B/Master A/B/A

U11/U11P/U13/U13P/U15/U15P/U17P: 1 omgang (5,3 km.)
U19P/U17/U19/D/C/H70/H60/DB/DA/Master C/Master B/Master A/B/A: 2 omgange (10,6 km.)

Startliste kommer senere

Kl. 18.00 – 21.00 Aftensmad for gæster på Motel X

Dato: Fredag 6. august.

Kl. 6.00 Morgenmad for gæster på Motel X
Kl. 7:30 Indskrivning åbner ved start
Kl. 8:30 Første start Metervej, Sdr. Borup
Kl. 10.00 Morgenmad lukker

Starttider 2. etape:

Klasse Starttid Distance (km)
Omgange Sluttid (ca.) Bakkekonkurrence (omgang / km)
U13/U13P 8:30 25,2 6 9:17 (2 / 6,3)
(4 / 14,8)
U11/U11P 8:32 12,6 3 8:57 ingen
U15/U15P/U17P 8:58 29,4 7 9:51 (2 / 6,3)
(4 / 14,8)
DA/DB/U19P 9:17 33,6 8 10:15 (2 / 6,3)
(4 / 14,8)
U17 9:50 42,0 10 10:56 (2 / 6,3)
(7 / 27,5)
U19 10:15 42,0 10 11:16 (2 / 6,3)
(7 / 27,5)
A 10:55 46,2 11 12:01 (2 / 6,3)
(7 / 27,5)
B 11:20 42,0 10 12:21 (2 / 6,3)
(7 / 27,5)
Master A 12:05 37,8 9 13:02 (2 / 6,3)
(7 / 27,5)
Master B 12:20 33,6 8 13:12 (2 / 6,3)
(4 / 14,8)
Master C 13:07 29,4 7 13:53 (2 / 6,3)
(4 / 14,8)
D 13:10 37,8 9 14:08 (2 / 6,3)
(7 / 27,5)
C 13:50 37,8 9 14:47 (2 / 6,3)
(7 / 27,5)
H60/H70 14:05 29,4 7 14:55 (2 / 6,3)
(4 / 14,8)

Præmieoverrækkelse:
Ca. kl. 09.40: U11, U11P, U13 , U13P,
Ca. kl. 10.10: U15, U15P, U17P,
Ca. kl. 10.40: Dame A, Dame B
Ca. kl. 11.20: U17
Ca. kl. 11.45: U19
Ca. kl. 12.30: A, B
Ca. kl. 13.40: Master A, Master B
Ca. kl. 14.20: Mater C, D
Ca. kl. 15.15: H60/H70, C

Kl. 18.00 – 20.00 Aftensmad for gæster på Motel X

Dato: Lørdag 7. august.

Kl. 6.00 Morgenmad for gæster på Motel X
Kl. 7:20 Indskrivning åbner ved start
Kl. 8:20 Første start Metervej, Sdr. Borup
Kl. 10.00 Morgenmad lukker

Starttider 3. etape:

Klasse Starttid Distance (km)
Omgange Sluttid (ca.) Bakkekonkurrence (omgang / km.)
DA/DB/U19P 8:20 74,4 6 10:28 (1 / 10,1)
(5 / 59,7)
H60/H70 8:23 74,4 6 10:31 (1 / 10,1)
(5 / 59,7)
U15/U15P/U17P 8:26 37,2 3 9:35 (1 / 10,1)
(3 / 34,9)
U13/U13P 8:28 24,8 2 9:15 (1 / 10,1)
U11/U11P 8:30 12,4 1 8:55 ingen
U17 8:58 62,0 5 10:36 (1 / 10,1)
(4 / 47,3)
Master C 9:40 62,0 5 11:18 (1 / 10,1)
(4 / 47,3)
Master A 10:23 99,2 8 12:52 (1 / 10,1)
(5 / 59,7)
Master B 10:26 86,8 7 12:40 (1 / 10,1)
(5 / 59,7)
A 11:15 124,0 10 14:12 (1 / 10,1)
(5 / 59,7)
U19 12:50 111,6 9 15:33 (1 / 10,1)
(5 / 59,7)
B 14:07 111,6 9 16:50 (1 / 10,1)
(5 / 59,7)
C 14:17 99,2 8 16:46 (1 / 10,1)
(5 / 59,7)
D 14:20 86,8 7 16:34 (1 / 10,1)
(5 / 59,7)

Præmieoverrækkelse:
Ca. kl. 09.30: U11, U11P, U13, U13P,
Ca. kl. 09.55: U15, U15P, U17P
Ca. kl. 10.50: Dame A, Dame B, U19P, H60/H70
Ca. kl. 11.00: U17
Ca. kl. 11.40: Master C
Ca. kl. 13.40: Mater B, Master A
Ca. kl. 14.35: A
Ca. kl. 16.00: U19
Ca. kl. 17.00: D, B, C

Kl. 18.00 – 20.00 Aftensmad for gæster på Motel X

Dato: Søndag 8. august.

Kl. 6.00 Morgenmad for gæster på Motel X
Kl. 7.20 Indskrivning åbner ved start
Kl. 8.20 Første start Fussingø
Kl. 10.00 Morgenmad lukker

Starttider 4. etape:

Klasse Starttid Distance (km)
Omgange Sluttid (ca.) Bakkekonkurrence (omgang / km.)
DA/DB/U19P 8:20 78,0 5 10:34 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)
H60/H70 8:23 62,4 4 10:10 (1 / 10,1)
(3 / 46,3)
U15/U15P/U17P 8:26 46,8 3 9:51 (1 / 10,1)
(2 / 30,7)
U13/U13P 8:29 31,2 2 9:28 (1 / 10,1)
(2 / 30,7)
U11/U11P 8:32 15.6 1 9:03 ingen
U17 9:05 78,0 5 11:08 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)
A 10:15 124,8 8 13:13 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)
U19 10:40 109,2 7 13:20 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)
B 11:06 109,2 7 13:46 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)
Master A 11:31 93,6 6 13:51 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)
Master B 11:33 78 5 13:33 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)
C 13:37 93,6 6 15:57 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)
D 14:05 78 5 16:05 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)
Master C 14:10 78 5 16:13 (1 / 10,1)
(4 / 61,9)

Præmieoverrækkelse:
Ca. kl. 10.00: U11, U11P, U13, U13P, U15, U15P, U17P
Ca. kl. 10.45: H60/H70
Ca. kl. 11.00: Dame A, Dame B, U19P
Ca. kl. 11.45: U17
Ca. kl. 14.00: A, U19
Ca. kl. 14.20: B, Master A, Master B
Ca. kl. 16:30: C, D
Ca. kl. 16.45: Master C