Randers Bike Week Rotating Header Image

Teams 2019

Holdkonkurrence, Randers Bike Week 2019    
     
Klasse U11 Navn Holdnavn / Team
Start nr.    
1 Linus Sund Team Young Guns
2 Lasse Skou Vinding Team Young Guns
4 Philip Ternstrøm Hyldtoft Team Young Guns
7 Tristan Gilbert Jørgensen Team Young Guns
  Carl Soelberg Kronbæk Team Young Guns
     
Klasse U13 Navn Holdnavn / Team
Start nr.    
7 Jacob Kvistgaard TEAM LICENSCYKLING.DK
10 Lucas Dahl Bach Sørensen TEAM LICENSCYKLING.DK
13 Casper Johannsen TEAM LICENSCYKLING.DK
14 Oskar Koudal TEAM LICENSCYKLING.DK
18 Mikkel Weigelt TEAM LICENSCYKLING.DK
29 Rasmus Aalling Nørtoft TEAM LICENSCYKLING.DK
     
     
Klasse U15 Navn Holdnavn / Team
Start nr.    
2 Theodor August Clemmensen TEAM EURO-VENT
4 Nicolai Andersen TEAM EURO-VENT
24 Noah Bøge TEAM EURO-VENT
29 Anders Nytofte Petersen TEAM EURO-VENT
33 Frederik Dupont Hougaard TEAM EURO-VENT
35 Victor Johannsen TEAM EURO-VENT
     
129 Jakob Falk Paarup Roskilde Cykle Ring
130 Anton Louw Larsen Roskilde Cykle Ring
135 Daniel Weis Roskilde Cykle Ring
137 Mads Willemoes Ipsen Roskilde Cykle Ring
     
7 Sebastian B. Søndergaard TREK all Stars RBW 2019
8 Jens Bak Bjerregaard TREK all Stars RBW 2019
9 Oscar Vosgerau TREK all Stars RBW 2019
10 Karl Lindegaard TREK all Stars RBW 2019
32 Christopher Johansson TREK all Stars RBW 2019
     
     
Klasse U15P Navn Holdnavn / Team
Start nr.    
161 Kasper Christiansen Flamingo Pingo 
432 Ida Krickau Ketelsen Flamingo Pingo 
434 Mikkeline Davidsen Flamingo Pingo 
     
Klasse U17 Navn Holdnavn / Team
Start nr.    
1 Malte Hellerup TEAM EMPIRE CYCLING:
8 Rasmus Perto TEAM EMPIRE CYCLING:
135 Nicolai Wandahl TEAM EMPIRE CYCLING:
145 Magnus Krickau Ketelsen TEAM EMPIRE CYCLING:
152 Konrad Busk TEAM EMPIRE CYCLING:
153 Kristian Egholm TEAM EMPIRE CYCLING:
166 Emil Als Feldberg Hansen TEAM EMPIRE CYCLING:
205 Albert Holm TEAM EMPIRE CYCLING:
     
23 Nicklas Fonnesbech  Team Nortec Sports
24 Henrik Pedersen  Team Nortec Sports
25 Gustav Ferdinand Lau+B6  Team Nortec Sports
38 Anders Vos Sørensen  Team Nortec Sports
     
142 Conrad Haugsted Young Guns
145 Noah Nielsen Young Guns
146 Patrick Frydkjær Young Guns
  Theodor Storm Young Guns
     
158 Yasin Grøn El Mahdi Team Ekoi
159 Tobias Bressendorff Jacobi Team Ekoi
161 Rasmus Bisgaard Team Ekoi
163 Simon Vangkilde Lehmann Team Ekoi
167 Nicklas Rydahl Team Ekoi
169 Frederik Davidsen Team Ekoi
173 Andreas Christiansen Team Ekoi
     
7 Oliver B. Søndergaard BELGIAN CYCLING KLUB U17
21 Mathias Møller Jørgensen BELGIAN CYCLING KLUB U17
22 Sebastian Mikkelsen BELGIAN CYCLING KLUB U17
40 Mads-Emil Dupont Hougaard BELGIAN CYCLING KLUB U17
44 Magnus Lorents Nielsen BELGIAN CYCLING KLUB U17
170 Lucas Schrøder BELGIAN CYCLING KLUB U17
     
  Fredrik Fjærli Team Recycling for life
  Aksel Filseth Team Recycling for life
200 Johannes Kulset Team Recycling for life
  Halvor Sørbø Team Recycling for life
     
Klasse H40 Navn Holdnavn / Team
Start nr.    
4 Henrik Dann Andersen Xtreme Marsters
11 Flemming Nielsen Xtreme Marsters
165 Jan Birk Oxlund Xtreme Marsters
168 Carsten Jensen Xtreme Marsters
170 Flemming Steen Xtreme Marsters
176 Lars Aagaard Hansen Xtreme Marsters

Plus klubber/teams som kører under deres normale klub/team-navn.