|
Randers Bike Week
U15 & U16 P
|
Organiser Arrangør
|
Randers CK 1910
|
Stage Etape
|
5/7-2014
|
Arrival classification Etape resultat
|
5.etape - Gadeløb/Street race
|
Average speed of winner Vinders gennemsnit
|
39,139km/h
|
Distance Distance
|
17R × 1,1km/R = 18,7km (122,7km 141,4km)
|
Commencement Starttid
|
09:55
|
Position Placering
|
No. Nr.
|
UCI Code UCI kode
|
Rider Rytter
|
Team Hold
|
Time Tid
|
Gap Afstand
|
|
1. |
53 |
| |
Morten Andreas Stampe |
Team Berner Danmark |
.28'40" |
|
2. |
44 |
| |
jacob Hindsgaul |
Middelfart Cykel Club |
.28'40" |
|
3. |
917 |
| |
Frederik Eriksen |
Team Berner Danmark |
.28'40" |
|
4. |
606 |
| |
Bodi Del Grosso |
WV Meteoor Assen-Roden |
.28'40" |
|
5. |
83 |
| |
Matias Gunnar Malmberg |
Team Koga-Center.dk |
.28'40" |
|
6. |
1 |
| |
Aksel Bech Skot-Hansen |
Cykel Klubben Djurs |
.28'40" |
|
7. |
59 |
| |
Niklas Spilcker Jacobsen |
Team Berner Danmark |
.28'44" |
4" |
8. |
143 |
| |
Frederik Wandahl |
Höllviken CK |
.28'44" |
4" |
9. |
81 |
| |
Magnus Fleron Juncker |
Team Koga-Center.dk |
.28'44" |
4" |
10. |
4 |
| |
Lauritz Aarslev |
Team Berner Danmark |
.28'47" |
7" |
11. |
39 |
| |
Mads Fenneberg |
Horsens Amatør Cykleklub |
.28'51" |
11" |
12. |
51 |
| |
Lucas Wulff Andersen |
Odder Cykel Klub |
.29'50" |
1'10" |
13. |
601 |
| |
Kristian Johansen |
Hafrsfjord Sykkelklubb |
.29'50" |
1'10" |
14. |
111 |
| |
Kresten Andersen |
Team Koga-Center.dk |
.29'52" |
1'12" |
15. |
603 |
| |
Iris Ton |
Meteoor Assen-Roden |
.29'52" |
1'12" |
16. |
56 |
| |
Birk Udengaard Hansen |
Silkeborg I.F. Cykling |
.29'52" |
1'12" |
17. |
413 |
| |
Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen |
K C K Herlev |
.29'52" |
1'12" |
18. |
98 |
| |
Andreas Toft Neldeberg |
K C K Herlev |
.29'52" |
1'12" |
19. |
40 |
| |
William Blume Levy |
Horsens Amatør Cykleklub |
.29'52" |
1'12" |
20. |
100 |
| |
Thomas Rald Kaspersen |
Team Koga-Center.dk |
.29'52" |
1'12" |
21. |
67 |
| |
Jakob Bødker |
Nr. Søby Cykel Klub |
.29'52" |
1'12" |
22. |
52 |
| |
Mads Bak Bjerregaard |
Odder Cykel Klub |
.29'52" |
1'12" |
23. |
37 |
| |
Jonas Haugsted Gemmer |
Horsens Amatør Cykleklub |
.29'52" |
1'12" |
24. |
605 |
| |
Marit Cent |
AWV de Zwaluwen- Almelo Holland |
.29'57" |
1'17" |
25. |
9 |
| |
Søren Vosgerau |
Cykle Klubben Aarhus |
.30'22" |
1'42" |
26. |
38 |
| |
Mads Degn |
Horsens Amatør Cykleklub |
.30'36" |
1'56" |
27. |
8 |
| |
Svend Helleshøj Buch |
Cykle Klubben Aarhus |
.30'53" |
2'13" |
28. |
66 |
| |
Jonathan Damsgaard Hald |
Vejle Cykel Klub |
.30'58" |
2'18" |
29. |
80 |
| |
Mads Rasmussen |
Team Koga-Center.dk |
.31'21" |
2'41" |
30. |
20 |
| |
Jacob Eriksen |
Hammel Cykle Klub |
.32'57" |
4'17" |
31. |
199 |
| |
Simon Schultz Eriksen |
Cykel Klubben Djurs |
.32'57" |
4'17" |
32. |
70 |
| |
Thomas Koldkjær Decker |
Aalborg Cykle-Ring |
.32'57" |
4'17" |
33. |
6 |
| |
Mikkel Skovgaard |
Cykle Klubben Aarhus |
.32'57" |
4'17" |
34. |
192 |
| |
oliver nielsen |
Svendborg Cykle Club |
.32'57" |
4'17" |
35. |
602 |
| |
Siri Hodnesdal |
Hafrsfjord Sykkelklubb |
.32'57" |
4'17" |
36. |
604 |
| |
Milou Koops |
Peddelaars Hoogeveen |
.32'57" |
4'17" |
37. |
406 |
| |
Mette Egtoft Jensen |
Aalborg Cykle-Ring |
.32'57" |
4'17" |
38. |
607 |
| |
Yvet Schoonewille |
WV Meteoor Assen-Roden |
.32'57" |
4'17" |
39. |
2 |
| |
Daniel Guld |
Cykel Klubben Djurs |
.35'57" |
7'17" |
40. |
77 |
| |
Tobias Stieler |
CK Kronborg |
.35'57" |
7'17" |
41. |
112 |
| |
Emil Vad |
Ordrup Cykle Club |
.35'57" |
7'17" |
42. |
134 |
| |
Victor Malmqvist |
K C K Herlev |
.35'57" |
7'17" |
Number of not started Ikke starede ryttere
|
0
|
Number of starters Antal startede
|
42
|
Number remaining Antal tilbage
|
42
|
Riders after time limit Ryttere uden for tidsgrænsen
|
--
|
Riders dropping out Udgåede ryttere
|
--
|
Last calculated, Sidst beregnet: 5-07, 12.53
|
U15 : 15946804 : V3.22 final update
|